O firmě

Okna Harald - Nový rozměr Vašeho bydlení
Firma Okna Harald vyrábí a montuje kastlová okna, dřevěná eurookna, vchodové dveře, zimní zahrady, prosklené stěny a doplňky jako žaluzie, parapety a sítě proti hmyzu.
Firma OKNA HARALD spol. s r.o. působí na trhu od roku 1993 a je jedním z prvních českých výrobců dřevěných oken - eurooken a dveří vyráběných v systému EURO-IV 68, EURO-IV 78, EURO-IV 92. Zabýváme se také výrobou kastlových oken. Na všechen sortiment poskytujeme záruční i pozáruční servis.
Sídlo firmy i výrobní závod naleznete v Sobotíně u Šumperka.

Vyrábíme:

Kastlová okna - vyrábíme ze stejně kvalitních dřevěných hranolů, jako eurookna. Jsme schopni vyrobit přesnou kopii oken stávajících, především z důvodu požadavků památkového ústavu.

Dřevěná eurookna dřevěná okna, která šetří energii, vynikají z hlediska estetické i technické úrovně a v neposlední řadě jejich konstrukce umožňuje zhotovit okna jakéhokoliv atypického tvaru.

Dřevěná eurookna vyrábíme v těchto provedeních:

  • EURO -IV 68, rofil 68 - tvořený lepeným euro hranolem a zasklený izolačním dvojsklem Ug= 1,1 s koeficientem prostupu Uw = 2,7 - 2,6 W/m2K. Ve standartu používáme nerezový rámeček, který snižuje vodivost a tím zabraňuje rošení skel. 
  • EURO-IV 78, profil 78 - tvořený lepeným euro hranolem a zasklený izolačním trojsklem Ug= 0,7  s koeficientem prostupu  Uw = 1 - 0,82 W/m2K, který je vhodný k osazení do nízkoenergetických a pasivních domů.
  • EURO-IV 92, profil 92 - tvořený stabilním tří- nebo čtyřvrstvým lepeným euro hranolem. Zasklený izolačním trojsklem s pokovenou vrstvou a plynem Argonem Ug= 0,5  s koeficientem prostupu  Uw = 0,88 - 0,74 W/m2K. Je vhodný k osazení do nízkoenergetických a pasivních domů.

Koeficient prostupu tepla určuje složení izolačního skla a druh meziskelního rámečku. Prol lepší koeficient Uw volíme rámeček tepelný rámeček Chromatech Ultra nebo Swisspacer Ultimate. Například pro uplatnění Zelené úsporám je vždy použit zasklívací rámeček Swisspacer Ultimate a profil IV 78 nebo 92.

Vchodové dveře vyrábíme dveře z kvalitních materiálů. Podobně jako eurookna díky své konstrukci výborně izolují. Jsme schopni vyrobit vchodové dveře přesně podle Vašich požadavků.

Zimní zahrady – se zimními zahradami máme více než 15-tileté zkušenosti. Zajistíme vše potřebné – od konzultace, přes vypracování projektu až po samotnou stavbu zimní zahrady dle Vašeho přání.

Prosklené stěny díky konstrukci na bázi dřevěných eurooken nabízíme velmi variabilní prosklené stěny - stěnu můžete různě posouvat, stahovat, vyklápět nebo použít mikroventilaci.

Doplňky k našim eurooknům hodně zvolené doplňky pomohou podtrhnout krásu a účelnost Vašich eurooken.

Jako doplňky k eurooknům nabízíme:

  • žaluzie - vertikální a horizontální,
  • textilní roletky
  • sítě proti hmyzu – pevné i posuvné
  • parapety vnitřní – z masivu, nebo z lamina
  • parapety vnější – z eloxovaného hliníku

Důvěřujte zkušenému výrobci dřevěných oken a dveří. Podívejte se na reference nebo nás přímo kontaktujte.

K našim výrobkům zajišťujeme kompletní servis spojený s návrhem, zaměřením, výrobou a instalací. Zabýváme se realizacemi rodinných domů, hotelů, velkých občanských i komerčních staveb disponujícími několika stovkami oken a dalších výrobků.